احسان رضایی

یک توسعه دهنده

عملیات test در postman

در postman , / تاریخ ارسال 14-01-1397 / 0 نظر / آخرین ویرایش 25-03-1403

هنگام توسعه ی application نیاز داریم از صحت نتایج API اطمینان حاصل کنیم. با استفاده از testing میتونیم انواع مختلفی از اعتبار سنجی ها رو برای نتایج ایجاد کنیم. به عنوان مثال برای درخواست login در زبانه tests کد زیرُ بنویسید و روی دکمه Send کلیک کنید.

 

tests["Successful request"] = responseCode.code === 200;

 

postman tests

responseCode یک object از وضعیت هایی است که پاسخ ما رو توصیف میکنه. بنابراین میشه ازش به عنوان اعتبار سنجی استفاده کرد. زمانی که code آن برابر با 200 بود یعنی درخواست با موفقیت ارسال و پاسخ آن دریافت شده. در غیر این صورت درخواست ما معتبر نیست و به وسیله ی ارزیابی میتونیم اون رو شناسایی کنیم. علاوه بر responseCode، اشیا دیگری برای ارزیابی وجود دارن. responseBody، responseHeaders و responseTime که میتونید در موردشون اینجا بیشتر مطالعه کنید. اگر فرصتی بود خودمم حتما ترجمه میکنم.

پیشنهاد

کتاب‌ها

کتاب الگوهای طراحی به بیان ساده(design patterns / دیزاین پترن)

در مهندسی نرم افزار، design patterns(الگوهای طراحی) راه حل‌های قابل استفاده برای مشکلاتی هستند که معمولاً در طراحی نرم‌افزار اتفاق می افتند.

طرح های از پیش ساخته شده‌ای که می‌توانید برای حل مشکلات آن‌ها را سفارشی کنید. شما نمی‌توانید یک الگو را با جستجو در stackoverflow پیدا و در برنامه خود کپی کنید. الگو ها یک قطعه کد خاص نیستند، مفاهیم کلی برای حل مشکلات خاص هستند. شما باید با درک این مفاهیم آن‌ها را در برنامه خود پیاده‌سازی کنید.

کتاب refactoring / ریفکتورینگ

Refactoring مجموعه‌ای از تکنیک‌هاست که به منظور اصلاح و بهبود کدهای قبلی بدون تغییر در عملکرد و رفتارشان جهت خوانایی، کارامدی و قابلیت نگهداری بیشتر انجام می‌شود.

در کتاب Refactoring اثر Martin Fowler نوشته شده: refactoring تکنیک مرتب/منظم سازی برای تجدید ساختار کد موجود است. تغییر ساختار داخلی کد بدون تغییر رفتار خارجی آن.

refactoring یک سرمایه‌گذاری و راه حلی برای مقابله با کد کثیف و بدهی فنی است که باعث کاهش هزینه‌های توسعه نرم‌افزار در آینده خواهد شد.

ارسال نظر