احسان رضایی

یک توسعه دهنده، شاید هم نه.

کتاب الگوهای طراحی به بیان ساده(design patterns/دیزاین پترن)

در مهندسی نرم افزار، design patterns(الگوهای طراحی) راه حل‌های قابل استفاده برای مشکلاتی هستند که معمولاً در طراحی نرم‌افزار اتفاق می افتند.

طرح های از پیش ساخته شده‌ای که می‌توانید برای حل مشکلات آن‌ها را سفارشی کنید. شما نمی‌توانید یک الگو را با جستجو در stackoverflow پیدا و در برنامه خود کپی کنید. الگو ها یک قطعه کد خاص نیستند، مفاهیم کلی برای حل مشکلات خاص هستند. شما باید با درک این مفاهیم آن‌ها را در برنامه خود پیاده‌سازی کنید.عملیات test در postman

در postman , / تاریخ ارسال 1397/01/14 - 19:41 / 0 نظر / 832 بازدید / آخرین ویرایش 1399/05/12 - 17:59

هنگام توسعه ی application نیاز داریم از صحت نتایج API اطمینان حاصل کنیم. با استفاده از testing میتونیم انواع مختلفی از اعتبار سنجی ها رو برای نتایج ایجاد کنیم. به عنوان مثال برای درخواست login در زبانه tests کد زیرُ بنویسید و روی دکمه Send کلیک کنید.

 

tests["Successful request"] = responseCode.code === 200;

 

postman tests

responseCode یک object از وضعیت هایی است که پاسخ ما رو توصیف میکنه. بنابراین میشه ازش به عنوان اعتبار سنجی استفاده کرد. زمانی که code آن برابر با 200 بود یعنی درخواست با موفقیت ارسال و پاسخ آن دریافت شده. در غیر این صورت درخواست ما معتبر نیست و به وسیله ی ارزیابی میتونیم اون رو شناسایی کنیم. علاوه بر responseCode، اشیا دیگری برای ارزیابی وجود دارن. responseBody، responseHeaders و responseTime که میتونید در موردشون اینجا بیشتر مطالعه کنید. اگر فرصتی بود خودمم حتما ترجمه میکنم.

پیشنهاد

ارسال نظر